Leasing samochodu dostawczego

Leasing samochodu dostawczego –  główna zaletą leasingu auta dostawczego jest możliwość odliczenia 100% VAT od wpłaty początkowej jak również od wszystkich rat i wykupu. Samochód dostawczy zwany też ciężarowym powinien posiadać homologację jako samochód ciężarowy tzn. w dowodzie rejestracyjnym musi być wbity przegląd z adnotacją A1 – w przypadku nowych samochodów to doradca w salonie nam powie o klasyfikacji auta a przypadku samochodów używanych możemy to zrobić w Okręgowej Stacji Diagnostycznej. 

leasing samochodowy

Leasing samochodu dostawczego ‒ na czym polega?

Leasing auta dostawczego określić możemy jako połączenie kredytu oraz wynajmu. Po podpisaniu umowy leasingowej, leasingobiorca otrzymuje w użytkowanie samochód w zamian za spłacenie uprzednio ustalonych rat leasingowych. Czas użytkowania samochodu określony jest w umowie. 

Wysokość rat leasingowych zależy między innymi od ceny samochodu, liczby miesięcy, na które podpisywana jest umowa, wysokości wkładu własnego oraz wykupu/ 

Auto leasing samochodu dostawczego:

Samochód nie jest własnością leasingobiorcy, ale firmy leasingowej i stanowi zabezpieczenie do momentu całkowitej spłaty. W zależności od ustaleń po zakończeniu umowy samochód może wrócić do firmy leasingowej lub pozostać w rękach leasingobiorcy.

Dostępne są modele aut z logo różnych producentów, nowe i używane, dzięki czemu każdy z zainteresowanych może znaleźć pojazd dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Leasing samochodów dostawczych

Leasing samochodu dostawczego to jedna z korzystniejszych form finansowania. Leasingobiorca w zamian za spłacanie comiesięcznej raty leasingowej otrzymuje w użytkowanie samochód dostawczy. W zależności od ustaleń po zakończeniu umowy samochód pozostaje w rękach leasingobiorcy lub wraca do firmy leasingowej. 

Warto podkreślić, że sprawnie działający dostawczak z pewnością ułatwi wykonywanie wielu prac i zwiększy konkurencyjność przedsiębiorstwa. 

Leasing samochodów dostawczych


Leasing auta dostawczego ‒ zalety:

Jakie są największe zalety leasingu samochodów dostawczych, wymienić tutaj możemy takie plusy, jak: 

  • procedura leasingowa jest prostsza i mniej czasochłonna niż procedura kredytowa
  • leasing nie zmniejsza zdolności kredytowejwydatki związane z finansowaniem firmowego pojazdu dostawczego możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu
  • nie musimy wykładać sporej sumy pieniędzy, spłacasz wyłącznie raty leasingowe. 

 

Leasing samochodów dostawczych dla nowych firm

 

Leasingobiorcy do wyboru mają samochody dostawcze wielu marek i o różnych klasach ładowności. Niedawno też pojawiły się leasingi samochodów dostawczych elektrycznych gdzie cieszą się ze względu na dotacje w wysokości 30% nie więcej niż 70 000 zł 

Samochód dostawczy w leasingu można wziąć nowy jak i używany nawet, który ma 15 lat pod warunkiem że jest sprawny technicznie i jego wartość rynkowa przekracza 15 000 zł netto. Okres na jaki możemy wziąć leasing to głównie od 2 do nawet 7 lat. 

 

Leasing samochodu, leasing samochodowy, leasing samochodów

leasing samochodów niska rata

oferta leasingu samochodu

Leasing auta dostawczego – wykup

W leasingu operacyjnym samochodów dostawczych zawsze określamy wykup przeważanie od 1 do nawet 45% . Zaletą dużych wykupów samochodów dostawczych są niskie raty ze względu, że kapitał przenosi się na koniec umowy co też może spowodować nieznacznie wyższy koszt umowy leasingowej auta dostawczego. 

W standardowej umowie leasingu finansowego lub bardzo modnej pożyczki leasingowej, która jest udzielana przez banki za pomocą firm leasingowych co powoduje że w tym przypadku firmy leasingowe nie podlegają pod rekomendację KNF co sprawia że ni muszą badać zdolności klienta i mogą udzielać finansowani firmom ze stratą, negatywnym Bikiem lub dla firm które dopiero powstały i szukają leasingu samochodu dostawczego. 

Przykładowy Leasing samochodu dostawczego

 

W większości przypadków do czynienia mamy z procedurą uproszczoną. A kwestie związane z leasingiem załatwić można bardzo sprawnie ‒ w większości online lub telefonicznie. Przy podpisywaniu umowy leasingowej konieczne będą takie dokumenty, jak:

uzupełniony i podpisany wniosek leasingowy
NIP, REGON oraz KRS,
kserokopie dowodów osobistych osób upoważnionych

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących leasingu zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.

Kalkulator leasingu samochodu dostawczego 

Poniżej przedstawiamy przykładowy kalkulator leasingu samochodu dostawczego. kalkulator pozwala określić przybliżony kosa raty po wybraniu wartości początkowej jak również okresu, który nas interesuje 

Oblicz ratę leasingu na naszym kalkulatorze

Leasing na start dla nowych firm